Jedlińskie Spotkanie z Kolędami i Pastorałkami

14 grudnia 2021 w sali OSP odbył się Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek, skierowany do uczniów placówek oświatowych z terenu gminy Jedlińsk. W przedmiotowym konkursie wzięło udział 25 podmiotów wykonawczych, w 4 kategoriach wiekowych. W bieżącym roku w skład komisji oceniającej prezentacje weszli: Adolf Krzemiński- animator kultury, folklorysta, przewodniczący Grupy Literackiej Łuczywo oraz Marcin Alot- muzyk. Po przesłuchaniu wykonawców jury postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia. W kategorii wiekowej Przedszkolaki I miejsce zajął zespół z ZSP w Jedlińsku – grupa V. Pozostałe formacje w tej kategorii otrzymały wyróżnienia. W kolejnej kategorii wiekowej, tj. kl. 0-III, wśród solistów I miejsce zajęła Wiktoria Ofiara z ZSP w Jedlińsku, natomiast 2 równorzędne II miejsca przyznano Marii Dyziak z PSP w Starych Zawadach oraz Kamilowi Smyrdzie z ZSP w Wierzchowinach. W kat. 0-III nagrodę przyznano także zespołowi z ZSP w Jedlińsku (kl. III c ). W kategorii wiekowej kl. IV-VI komisja przyznała I miejsce Mai Marciniak z ZSP w Jedlińsku, II miejsce Nikoli Boryczce z PSP w Wierzchowinach, III miejsce Kacprowi Piwowarowi z PSP w Starych Zawadach oraz III miejsce duetowi Joanna Rudecka i Amelia Marszałkiewicz z PSP w Bierwcach. Wyróżnienia w tej kategorii przyznano Natalii Sąpór z PSP w Starych Zawadach , Julii Walczak z PSP w Ludwikowie, Magdalenie Smyrdzie z PSP w Wierzchowinach oraz Julii Rudeckiej z PSP w Jedlance. W kolejnej kategorii wiekowej kl. VII-VIII , komisja przyznała I miejsce Mai Florek z ZSP w Jedlińsku oraz Cezaremu Cielniakowi z PSP w Wierzchowinach. Przyznano także dwa równorzędne II miejsca: Katarzynie Krakowiak z PSP w Starych Zawadach oraz Trio ( Amelia Dyziak, Natalia Kowalska, Zuzanna Konopka) z PSP w Wierzchowinach. Jury zakwalifikowało do kolejnego etapu Maję Florek oraz Cezarego Cielniaka, którzy wezmą udział w Przeglądzie Kolęd w Radomiu. Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni otrzymali nagrody książkowe z rąk Sekretarza Gminy p. Andrzeja Pawluczyka. Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek odbywający się pod nazwą „Jedlińskie Spotkania z Kolędami i Pastorałkami” objęty został patronatem honorowym przez ks. Prałata Henryka Ćwieka, Wójta Gminy Jedlińsk p. Kamila Dziewierza i Przewodniczącego Rady Gminy p. Łukasza Kurka. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w przeglądzie a zwycięzcom gratulujemy i życzymy wielu sukcesów.

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Jesteśmy tutaj:

Porady prawne w GCKiKF:
Po uprzednim umówieniu się.

Szymon Witczak

tel. +48 660 707 183.