Malarstwo


Kazimierz Foremniak
Urodził się w Wierzchowiskach w 1933 roku. W okresie II wojny światowej wiedzę zdobył na tajnych kompletach. Po zakończeniu wojny ukończył szkoły:
- 1952r. Państwowe Liceum Pedagogiczne w Solcu nad Wisłą
- 1956r. Szkoła Specjalistów Morskich w Ustce
- 1960r. Studium Nauczycielskie w Łodzi
- 1978r. Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Kielcach 
Z gminą Jedlińsk Kazimierz Foremniak związany jest od 1958r. Przez ponad 20 lat pełnił funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej w Jedlińsku, ucząc jednocześnie dzieci wychowania plastycznego. Przez całe swoje życie interesował się sztuką i wszystkimi jej dziedzinami. Prace jego to przede wszystkim obrazy olejne abstrakcyjne oraz o tematyce przyrodniczej związane z życiem człowieka. Kazimierz Foremniak mieszka i tworzy w Jedlińsku.



 

Barbara Kokosza
Rodowita mieszkanka Jedlińska. Od najmłodszych lat interesuje się sztuką plastyczną. Uzdolniona manualnie, potrafi haftować i wyszywać.  W 1998 r. rozpoczęła malowanie na płótnie . Swój pierwszy obraz namalowała , będąc we Włoszech. To dało początek zamiłowaniu do malowania. W jej pracach dominują krajobrazy oraz martwa natura. Lubi malować także widoki morskie. Prace Pani Barbarymalowane są techniką olejną.





 

Barbara Wierzgała
Pochodzi z Mokrosęka. Obecnie mieszka w Mysiadle koło Warszawy . Z zawodu jest kosmetyczką. Od 2010 r. uczęszcza na zajęcia z malarstwa do Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli- filia w Mysiadle. Na zajęciach prowadzonych przez instruktora- plastyka Jana Drewicza rozwija swój talent artystyczny. Kocha wieś i często wraca wspomnieniami do okresu dzieciństwa spędzonego na wsi. Pejzaże wiejskie są najczęstszym tematem jej obrazów. Jej ulubioną techniką jest malarstwo olejne . Oprócz malowania zajmuje się również ceramiką i filcowaniem . Lubi wszelkie prace ręczne. Brała udział w wielu plenerach malarskich oraz wystawach zbiorowych. 




 

 

Bożena Cieślak
Urodzona 8 listopada w 1959 r. w miejscowości Czyżówka, gmina Stara Błotnica. Od ponad 20 lat związana jest z Jedlińskiem, gdzie mieszka i pracowała jako nauczycielka plastyki w Publicznej Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki. Przez 15 lat pełniła funkcję wicedyrektora szkoły, ale przede wszystkim jest nauczycielką, której bliska jest sztuka. Ukończyła Studium Kulturalno-Oświatowe w Warszawie oraz Wydział Sztuki Politechniki im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu i studia podyplomowe w tym zakresie. Dyplom w dziedzinie malarstwa zdobyła w pracowni prof. Aleksandra Olszewskiego. W tworzonych pracach chce odnaleźć piękno kwiatów i zwykłych przedmiotów. Malowanie to jej pasja. Tworzone przeze nią prace, choć nawiązują do malarstwa realistycznego, odzwierciedlają jej indywidualny sposób postrzegania i odczuwania piękna. W swoich pracach pragnie zatrzymać na dłużej urok otaczającego świata, oddać nastrój ulotnej chwili. Ze względu na pracę w szkole wymagającą stałego doskonalenia, próbowała wielu technik i form działania. Było malarstwo olejne, akwarele, malowanie na szkle i technika decoupage.  Martwe natury, malarstwo sakralne a przede wszystkim kwiaty –to temat wiodący prac malarskich. W ostatnich latach jej działania zmierzają do bliższego poznania techniki malowania kawą określanej jako „caffee art.” Kawa, dzięki niezwykłym walorom barwnym, pozwala uzyskiwać wyjątkowo naturalny, antyczny odcień sepii, (brązów).„Kawowe” prace malarskie charakteryzują się niezwykłym połyskiem i niespotykanym aromatem! Do malowania stosuje różne gatunki kawy o niejednolitych odcieniach i rozmaitym nasyceniu brązu. Nie jest to malarstwo smutne, melancholijne. Użycie tylko jednej barwy uruchamia wyobraźnię, odcienie nabierają nowej wartości. Fascynują ją kwiaty, różnorodność gatunków, ich niezwykłe kształty i odcienie. Kwiaty maluje z natury lub z fotograficznego kadru; dostrzega piękno polnych bratków, fiołków, maków, dzwonków, jaskrów, ale i dostojeństwo malw, lilii, magnolii, kalii, tulipanów, róż oraz ulubionych irysów, niezwykle bogatych w swych kształtach i kolorystyce, co znakomicie uwidacznia się w malarstwie akwarelowym.




Maria Stanikowska

 Urodziła się w 1971 roku. Mieszka i tworzy w Płaskowie. Studia Wyższe ukończyła na Wydziale Sztuki Politechniki Radomskiej. Dyplom z malarstwa otrzymała w 2006 roku pod kierunkiem dr Małgorzaty Strzelec i prof. Andrzeja Gieragi. Od lat cyklicznie bierze udział w wystawach malarskich pt. „Skład doczepiony” (pięć wystaw zbiorowych). Maluje obrazy techniką akrylową. Tematem jej prac najczęściej jest abstrakcja. W malarstwie najbardziej inspiruje ją kolor, światło oraz faktura. Wystawa prac pani Marii Stanikowskiej odbyła się 2 czerwca 2017 roku w Gminnym Centrum Kultury i Kultury Fizycznej w Jedlińsku.


Jesteśmy tutaj:
  

Porady prawne w GCKiKF:
Po uprzednim umówieniu się.

Szymon Witczak

tel. +48 660 707 183.

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
08:00 - 20:00
Sobota
Nieczynne

Newsletter
Statystyki
Odwiedzin: 634924
Online: 3

Strony w Internecie


Gminne Centrum Kultury i Kultury Fizycznej
w Jedlińsku  
      
ul. Krótka 1         
26-660 Jedlińsk           
NIP: 796 28 13 922
Regon: 141208576
Tel. 48 32 13 052 

Kanał na Youtube
Facebook

   BIP