Rzeźba


GRZEGORZ GIŻYCKI
Mieszkaniec Jedlińska. Zajmuje się malowaniem, rysowaniem, rzeźbą. Jego pierwszymi pracami były rysunki, które na przestrzeni czasu przeobraziły się w akwarele. Kolejne prace wykonywał na płótnie, szkle i drewnie. Ulubionym tematem jego prac były konie. Obecnie najchętniej maluje portrety i pejzaże. W okresie zimowym rzeźbi w drewnie a tematem wiodącym rzeźb są świątki. W Jego pracowni powstają również płskorzeźby do wykonania których inspiracje czerpie z natury. 

 

 

 

ANDRZEJ SŁAWIŃSKI
Mieszka wraz ze swoją rodziną w Wierzchowinach. Do 2005 r. pracował w Zespole Szkół Publicznych w Wierzchowinach jako nauczyciel muzyki, plastyki i katecheta. Od pięciu lat jest na emeryturze. Zainteresowania drewnem dopatruje się w tradycji rodzimej. 
Pochodzi ze Skaryszewa- niektórzy mówią "miasteczka stolarzy". Jedo ojciec był stolarzem i z wielką pasją uprawiał ten zawód, pracując w swoim warsztacie. Andrzej Sławiński mówi: "Drewni i kora to materiał, które swoim kształtem, ciepłem i zapachem wręczm prowokują , aby przy pomocy noża i dłuta uwolnić to, co jest w nich ukryte. To uwalnianie z drewna obrazów i kształtów sprawia mi od wielu lat radość. Piszę trochę wierszem wiec łącząc te dwie pasje, myślę że z rzeźbieniem jest jak z poezja- im więcej obserwacji codziennego życia i pięknastworzonego przez Boga świata, tym ciekawsze formy i kształty, tym głębsze myśli i słowa".

 

 

  

 


Jesteśmy tutaj:
  

Porady prawne w GCKiKF:
Po uprzednim umówieniu się.

Szymon Witczak

tel. +48 660 707 183.

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
08:00 - 20:00
Sobota
Nieczynne

Newsletter
Statystyki
Odwiedzin: 600479
Online: 1

Strony w Internecie


Gminne Centrum Kultury i Kultury Fizycznej
w Jedlińsku  
      
ul. Krótka 1         
26-660 Jedlińsk           
NIP: 796 28 13 922
Regon: 141208576
Tel. 48 32 13 052 

Kanał na Youtube
Facebook

   BIP